Софіївська територіальна громада

Софіївська територіальна громада
Центр громади - смт. Софіївка

Відомості про територіальні громади:

Софіївська селищна рада

 • смт Софіївка
 • Любимівка
 • Михайлівка
 • Петрове
 • Тарасівка
 • Широке

Запорізька сільська рада

 • Запорізьке
 • Братське
смт Громади Бюджети Водопостачання
Софіївка Софіївська територіальна громада
село Громади Бюджети Водопостачання
Братське Софіївська територіальна громада
Запорізьке Софіївська територіальна громада
Любимівка Софіївська територіальна громада
Михайлівка Софіївська територіальна громада
Петрове Софіївська територіальна громада
Тарасівка Софіївська територіальна громада
Широке Софіївська територіальна громада
 

ЗРОБЛЕНО

ПЛАН

Соціальний захист населення для Софіївської ОТГ займає одне з головних місць у розвитку громади.   На 2019 рік  планується подати проект до державного фонду регіонального розвитку "Реконструкція будівлі під створення закладу інтернатного типу для вразливих верств населення."

Планується створення будинку – інтернату для людей похилого віку та вразливих верств населення.

Створено на базі Софіївської селищної ради відділ  розвитку соціальної сфери. На сьогоднішній день функціонують три табори відпочинку з денним перебуванням у яких планувалось забезпечити оздоровчі послуги 230 дітям, а фактично забезпечили 289 дітей. За рахунок коштів з місцевого бюджету з метою оздоровлення та соціальної підтримки дітей сиріт придбано 14 путівок до морського оздоровчого табору.З метою соціального захисту та підтримки малозабезпечених сімей та дітей сиріт у серпні 2017 року заплановано придбання шкільного та спортивного одягу . Створюються всі необхідні умови умови для отримання якісної загальної освіти. З цією метою планується відкриття гуртожитку інтернатного типу для школярів. На території селищної ради створені два дитячі будинки сімейного типу та три прийомні сімї. На даний час у них виховується 23 дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Ведеться пошукова робота патронатних батьків для тимчасового влаштування дітей даної категорії.  

Планується відкриття патронатного закладу для дітей та створення літнього табору відпочинку для дітей молодого та середнього віку в будівлі ліквідованої школи у с. Широке Софіївської об’єднаної територіальної громади Дніпропетровської області.

З початку 2017 року Софіївською селищною радою для Софіївського ЦПМСД виділено кошти на придбання спеціалізованого обладнання, виділено кошти на ремонт медичних автомобілів які використовують сімейні лікарі для обслуговування населення Софіївської ОТГ. 

Планується створення ЦПМСД

З початку створення Софіївської ОТГ реалізовано наступні проекти:

«Шевченкові слова добра й любові, як слово батьківське в душі ми бережемо» (Обласний конкурс проектів і програм розвитку місцевого самоврядування) бюджет–743,0 тис. грн:

 • обласний бюджет -70,00 тис.грн
 • власні кошти-673,0 тис.грн

«Енергозберігаючі заходи в соціальному гуртожитку смт Софіївка. Капітальний ремонт під постійне та тимчасове проживання ВПО (ІІ черга)» (Проект ЄС/ПРООН

 • «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»-ІІІ) бюджет проекту – 1050,2 тис. грн.-Грант МРГ  - 840,2 тис.грн
 • обласний бюджет -210,00 тис.грн

- «Енергоефективні заходи в смт Софіївка. Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення із встановленням енергозберігаючих світильників» (Проект ЄС/ПРООН

 • «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»бюджет проекту – 482,0 тис. грн..-Грант МРГ  -185,9 тис.грн
 • обласний бюджет -25,00 тис.грн, районний бюджет - 58,0 тис. грн.
 • власні кошти-188,3 тис.грн
 • кошти населення -24,8 тис.грн.

Також з метою інфраструктурного розвитку громади та залучення додаткових коштів до селищного бюджету подано 14 проектів до ДФРР. На початку 2017 року року Софіївська обєднана територіальна громада стала переможцем американського проекту DOBRE.

Планується реконструкція незавершеного будівництва спортивного комплексу по вул. Карпенка, 1В в смт.Софіївка, Капітальний ремонт в дитячому дошкільному навчальному закладі за адресою смт. Софіївка вул. Центральній,4 з застосуванням інноваційних енергозберігаючих технологій, “Реконструкція центральної частини смт. Софіївка, благоустрій вул.. Незалежності. ”,Будівництво полігону для складування та переробки твердих побутових відходів в смт Софіївка Софіївської об’єднаної територіальної громади Дніпропетровської області. Капітальний ремонт доріг по всій території Софіївської ОТГ та багато іншого.

Затверджено Програму розвитку фізичної культури і спорту Софіївської селищної ради на 2016-2018 роки. На території Софіївської громади функціонує дві спортивні команди, а саме: молодіжна футбольна команда та команда ветеранів з футболу. Також працюють дві федерації, а саме: Софіївська федерація футболу і Софіївська федерація важкої атлетики та армспорту.

Планується найближчим часом створення спортивного клубу на території громади. Встановлення сучасного спортивного майданчика у парковій зоні смт Софіївка. Планується створення КЗ "Центр "Спорт для всіх". Створення спортивних колективів у населених пунктах громади.

На базі Софіївської селищної ради створено відділ по наданню адміністративних послуг населенню громади.

В стадії розробки місцева програма інформатизації

Планується протягом 2017-2018 років побудувати окрему будівлю для розміщення ЦНАП інноваційного формату.

Затверджено паспорт ризику Софіївської ОТГ. На території громади знаходяться 24 вибухонебезпечні підприємства.  Створено комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, місцеву комісію з евакуації; ланка ОТГ ТП ЄДС ЦЗ; затверджений план заходів цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту. В даному напрямку ведеться активна робота, проводяться навчання з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності населення, керівного складу виконавчого комітету та керівників структурних підрозділів, проводяться інструктажі та заходи по цивільному захисту та БЖД населення. Планується засідання комісії ТЕБ та НС з приводу попередження ризику захворювань бутулізмом мешканців Софіївської ОТГ.

Ведеться робота щодо створення Центру Безпеки громадян на території Софіївської ОТГ.

На території Софіївської ОТГ працюють 4 сільських клуби, 4 бібліотеки. Планується протягом 2017 року забезпечити додатковим сучасним оснащенням будинки культури та бібліотеки, також провести поточні ремонти даних приміщень та забезпечити доступ до інтернету. Запроваджено щорічні фестивалі творчості підлітків та молоді"Софіївщина талановита", патріотичної пісні.Створений молодіжний орган самоврядування при селищній раді. Створено молодіжну громадську організацію з патріотичного виховання "Відокремлений підрозділ громадської спілки"Січ війська Запорозького" Софіївський курінь". Діє історико - краєзнавчий гурток вихованці якого склали екскурсійний маршрут по історичним місцям району та проводять екскурсії для дітей та молоді. При  Софіївській опорній ЗОШ діє ДЮГО "Євроклуб".

На території Софіївської громади функціонує дві спортивні команди, а саме: молодіжна футбольна команда та команда ветеранів з футболу. Також працюють дві федерації, а саме: Софіївська федерація футболу і Софіївська федерація важкої атлетики та армспорту. На території ОТГ створено фізкультурно - спортивний колектив до складу якого увійшли окремі громадяни, дві футбольні команди та федерація армспорту. Колектив працює в орендованому приміщенні. Створена спортивна - підліткова група з вивчення козацьких бойових мистецтв. Проводяться спартакіади службовців місцевого самоврядування та працівників АПК.

Планується протягом 2017 року забезпечити додатковим сучасним оснащенням будинки культури та бібліотеки, також провести поточні ремонти даних приміщень.

Підготовлено документи для реєстрації спортивного клубу на території громади. Реконструкція бази відпочинку "Юність" (с. Зоря) власником якої є Софіївська ОТГ з метою оздоровлення та реабілітації жителів громади та воїнів АТО. Створити мережу груп фізкультурно - оздоровчого спрямування для населення різного віку. Проведення галузевих спартакіад з урахуванням сезонної зайнятості населення. Закріплення спеціалістів з ФКС в населених пунктах громади(інструктори зі спорту). Облаштування спортивних майданчиків та споруд для зайняття спортом у населених пунктах громади за місцем проживання мешканців.

Софіївська ОТГ керується генеральним планом 1978 року, який потребує внесення змін та уточнень. Є технічна документація з нормативної грошової оцінки земель всіх населених пунктів, які входять до складу громади.

Планується виготовлення генерального плану Софіївської ОТГ

Розроблена  Стратегія розвитку Софіївської  об’єднаної територіальної громади на період до 2020 року, рішення від 25 грудня 2016р. № 712 -17/VІІ Софіївської селищної ради.    Програма соціально-економічного та культурного розвитку Софіївської селищної  ради на 2017 рік. рішення сесії Софіївської селищної ради  № 713-16 /VII від 25.12. 2016 року.

На даний час розробляється нова стратегія розвитку Софіївської ОТГ до 2022 року Дніпропетровським регіональним інститутом державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

У 2016 році створено опорний навчальний заклад КЗ «Софіївська опорна загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Софіївської селищної ради Дніпропетровської області» з трьома філіями: Любимівська філія, Запорізька філія, Софіївська філія.
 У громаді на даний час 4 дошкільних навчальних закладів та один позашкільний заклад Софіївський Центр Творчості.

Забезпечено рівний доступ осіб до якісної освіти.

Створено умови для здобуття особами загальної середньої освіти, впровадження допрофільної підготовки і профільного навчання, поглибленого вивчення окремих предметів, забезпечення всебічного розвитку особи, а також допрофесійного навчання незалежно від місця їх проживання.

Планується створити опорну школу, сформувати освітньо-спортивно-культурний прості громади.

Планується проведення реконструкції та капітального ремонту КЗ ""Софіївська опорна ЗОШ І-ІІІ ст. " . Також передбачається повністю замінити шкільні меблі на сучасні з повним оснащенням навчальних кабінетів.

Провести аналіз мережі підпорядкованих навчальних закладів з урахуванням їх кадрового потенціалу та рівня матеріально-технічного забезпечення.

Створювати з урахуванням соціально-економічних, національних, культурно-освітніх і мовних потреб за наявності необхідної кількості учнів (вихованців) відповідно до встановлених нормативів наповнюваності класів, необхідної матеріально-технічної та науково-методичної бази, педагогічних кадрів/ або забезпечити утримання  закладів освіти нового типу, опорних закладів та їх філій у порядку, визначеному чинним законодавством.

Організувати проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед громадськості щодо утворення округу, опорних закладів, їх філій.

Вивчити стан впровадження допрофільної підготовки і профільного навчання у навчальних закладах, що входитимуть до складу округу, та якість надання зазначених освітніх послуг.

Провести прогнозування витрат на зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів, придбання шкільних автобусів з метою організації підвезення учнів (вихованців) і педагогічних працівників до місця навчання, роботи та до місця проживання, введення у разі потреби додаткових посад педагогічних працівників;

 • Долучитись до реалізації Концепції “Нова українська школа”.
 • Реалізувати на практиці пріоритети розвитку системи освіти, надання якісних освітніх послуг дітям, розвиток компетентностей в умовах загальноосвітньої школи, підготовки до життя.
 • Завершити процедуру створення структурних підрозділів освіти виконавчого органу об’єднаної територіальної громади та методичних служб.
 • Завершити формування власної і ефективної системи забезпечення освітніми послугами населення своєї громади.
Кадри децентралізації

Участь у 2016-т 2017 роках представників громади та  у дистанційному навчанні

 • "Староста - лідер, адміністратор, представник інтересів територіальної громади"
 •  "Проекти як інструменти розвитку громади"
 • " Організація роботи  Центру надання адміністративних послуг в громаді"
 • "Депутат - лідер громади"
   

Участь у  2017 році представників громади у дистанційному навчанні

 • "Мистецтво жити в громаді"
 • "Формування освітньо-культурно-спортивного простору громади"
Місцеві фінанси

2016 рік

Доходи Базова дотація Реверсна дотація Освітня субвенці Медична субвенція Разом ресурс
11558,0         11558,0

 

 

 

 

2017 рік

Доходи Базова дотація Реверсна дотація Освітня субвенці Медична субвенція Додаткова дотація на утримання закладів освіти та охорони здоров'я РАЗОМ РЕСУРС
25013,9     9665,8 6481,4 4870,0 46031,1